BIOGRAFIA

Ramona Rey - prywatnie Katarzyna Okońska pochodzi z Gryfic - miasta leżacego w nadmorskim powiecie województwa zachodniopomorskiego.
Bliskość morza i kultywowanie tradycji morskich w regionie sprawiły, że pierwsze muzyczne sukcesy Katarzyna odnosiła na festiwalach piosenki morskiej i żeglarskiej. Wówczas również, rozpoczęła się jej przygoda z żeglowaniem.
Wzięła udział w rejsie Szczecińskiej Szkoły pod Żaglami, popłynęła w rejs "Pogorią", opłynęła jeziora mazurskie.

Jesienią, w ostatniej klasie liceum wzięła udział w telewizyjnym programie "Droga do gwiazd", czego przełożeniem było zaproszenie do musicalu wyreżyserowanym przez Andrzeja Strzeleckiego pt. "Kwiaty we włosach".

Przełomem w karierze artystki było spotkanie Igora Czerniawskiego (Tel Arana). Wspólne zainteresowania i poglądy muzyczne, dążenie do tworzenia nowych wyrazów artystycznych, poskutkowało powstaniem czterech krążków o wspólnej nazwie "Ramona Rey", muzyki do filmów, m.in. do obrazu pt. "Południe Północ", nagraniem teledysku z Akonem, Keri Hilson i wieloma artystami z całego świata na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010 pt. "Oh Africa". Duet Ramona Rey - Tel Arana wyprodukował jedną z piosenek do projektu Yugopolis "Słoneczna strona miasta". Słowa piosenki pt. "Ominęło mnie" do muzyki chorwackiego zespołu Parni Valijak napisała i zaśpiewała Ramona.

Pracując nad krążkami Ramona cały czas uzupełniała swoje wykształcenie muzyczne. Ukończyła z wynikiem celującym średnią szkołę muzyczną na "Bednarskiej" w Warszawie, zdobyła tytuł licencjata na Uniwersytecie Warszawskim, obroniła dyplom i uzyskała tytuł magistra sztuki na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Jako dyplomowana mezzosopranistka występowała m.in. na scenie Teatru Narodowego w Warszawie, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Zaporoskiej Filharmonii Obwodowej w Zaporożu (Ukraina), Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.
RAMONA REY 2017